Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Plán B: Dukovanské bloky pojedou dalších deset let

ČEZ se připravuje na záložní variantu, na provoz elektrárny až do roku 2045

Seminář OBK očima Hany Jakubcové , Třebíčský deník | 29.11.2017

ROZHODNUTÍ O DALŠÍCH BLOCÍCH DUKOVAN JEŠTĚ LETOS

Informace ze semináře OBK pohledem Haló novin.

Obce kolem Dukovan neví, kdo zaplatí distribuci tablet s jódem

Valeč (Třebíčsko) 28. listopadu (ČTK) - Obce v havarijním pásmu Jaderné elektrárny Dukovany nevědí, kdo zaplatí distribuci ochranných preparátů s jódem, jež musí dostat 90.000 obyvatel. Dřív ji platil ČEZ. Předseda Energoreginonu 2020 a náměšťský starosta Vladimír Měrka to dnes řekl ve Valči na semináři občanské bezpečnostní komise při elektrárně. Uvedl, že obce chtějí vyvolat jednání, jehož by se zúčastnili i hejtmani, zástupci Hasičského záchranného sboru a Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB). Nejistotu podle starosty vyvolala změna atomového zákona platná od letoška.

Dukovany budou při havárii informovat z Brna

Jaderná elektrárna Dukovany, která si investicemi za 18 miliard korun do modernizace a zvýšení bezpečnosti zajistila provoz na dalších nejméně 20 let, je zařízení, které je v současném neklidném světě pod mimořádným drobnohledem bezpečnostních složek. A i když elektřinu vyrábí a dodává z regionu Vysočina, v případě problémů či krizového stavu se bezpečnostní opatření týkají paradoxně ještě ve větší míře obyvatel Jihomoravského kraje. I z tohoto důvodu bylo v budově HZS JMK v Lidické ulici v Brně od středečního večera zřízeno havarijní informační středisko, které bude v případě nutnosti sloužit veřejnosti.

Čistý zisk Skupiny ČEZ za první tři čtvrtletí dosáhl téměř 17 miliard korun

Čistý zisk Skupiny ČEZ za první tři čtvrtletí dosáhl téměř 17 miliard korun

Čistý zisk Skupiny ČEZ meziročně vzrostl o 13 % na 16,6 mld. Kč, zejména díky prodeji akcií MOL. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) meziročně klesl o 6 % na 41,1 mld. Kč, zejména z důvodu poklesu realizačních cen vyrobené elektřiny a růstu nákladů na emisní povolenky. Naopak pozitivně meziročně působila vyšší výroba v jaderných a větrných elektrárnách. Skupina ČEZ potvrzuje celoroční výhled čistého zisku očištěného na úrovni 19 mld. Kč.

ČEZ rozšiřuje síť veřejných rychlodobíjecích stanic pro elektromobily

Možnost rychlého dobití baterií na cestách napříč Českou republikou se pro řidiče elektromobilů postupně stává samozřejmostí. Jedna z nově zprovozněných veřejných dobíjecích stanic byla otevřená i na 178. km autostrády D1 před Brnem.

Vláda schválila úpravy komunikací pro transport reaktorů

Praha 23. října (ČTK) - Vláda dnes schválila návrhy na úpravu silnic, mostů a vodních cest, které jsou nutné pro přepravu součástí nových jaderných reaktorů a dalších rozměrných zařízení pro jaderné elektrárny v Dukovanech a v Temelíně.

K reaktoru bez přilby a dozimetru – nová aplikace Jaderná elektrárna 3D

K reaktoru bez přilby a dozimetru – nová aplikace Jaderná elektrárna 3D

K reaktoru bez přilby a dozimetru – nová aplikace Jaderná elektrárna 3D umožňuje do detailů prohlédnout si to nejzajímavější z jaderek

Díky nové aplikaci „Jaderné elektrárny 3D“ teď může kdokoliv vyrazit do jaderky na prohlídku nejzajímavějších částí. Detailní podhled do nitra reaktorového sálu, chladicí věže, strojovny či meziskladu paliva si zájemci mohou okořenit teorií, vysvětlením fyzikálních principů či vědomostním kvízem. Aplikace je zdarma ke stažení v prostředí Google Play i AppStore, popř. on-line na portálu www.svetenergie.cz. Doplňuje již existující 3D modely uhelné a vodní elektrárny.

Týden: ČEZ - porcování energetického obra

Myšlenka na rozdělení největšího tuzemského výrobce energie opět ožívá. Může za to blížící se termín rozhodnutí o (ne)dostavbě nových jaderných bloků. Mezi politiky však shoda nepanuje.

Týden: Jaderná velmoc Česko

V noci z 24. na 25. září 1957 se tehdejší Československo stalo teprve devátou zemí světa, v níž se odborníkům podařilo spustit řízenou štěpnou reakci. Po šedesáti letech se Češi rozhodují, zda svou pověst jedné z jaderných velmocí udrží.

 

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany