Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Vláda schválila úpravy komunikací pro transport reaktorů

Praha 23. října (ČTK) - Vláda dnes schválila návrhy na úpravu silnic, mostů a vodních cest, které jsou nutné pro přepravu součástí nových jaderných reaktorů a dalších rozměrných zařízení pro jaderné elektrárny v Dukovanech a v Temelíně.

K reaktoru bez přilby a dozimetru – nová aplikace Jaderná elektrárna 3D

K reaktoru bez přilby a dozimetru – nová aplikace Jaderná elektrárna 3D

K reaktoru bez přilby a dozimetru – nová aplikace Jaderná elektrárna 3D umožňuje do detailů prohlédnout si to nejzajímavější z jaderek

Díky nové aplikaci „Jaderné elektrárny 3D“ teď může kdokoliv vyrazit do jaderky na prohlídku nejzajímavějších částí. Detailní podhled do nitra reaktorového sálu, chladicí věže, strojovny či meziskladu paliva si zájemci mohou okořenit teorií, vysvětlením fyzikálních principů či vědomostním kvízem. Aplikace je zdarma ke stažení v prostředí Google Play i AppStore, popř. on-line na portálu www.svetenergie.cz. Doplňuje již existující 3D modely uhelné a vodní elektrárny.

Týden: ČEZ - porcování energetického obra

Myšlenka na rozdělení největšího tuzemského výrobce energie opět ožívá. Může za to blížící se termín rozhodnutí o (ne)dostavbě nových jaderných bloků. Mezi politiky však shoda nepanuje.

Týden: Jaderná velmoc Česko

V noci z 24. na 25. září 1957 se tehdejší Československo stalo teprve devátou zemí světa, v níž se odborníkům podařilo spustit řízenou štěpnou reakci. Po šedesáti letech se Češi rozhodují, zda svou pověst jedné z jaderných velmocí udrží.

 

ČEZ Prodej spustil bezplatnou zákaznickou linku 800 810 820

Po bezplatné kontaktní lince společnosti ČEZ Distribuce, která je určena pro nepřetržité hlášení poruch a řešení dalších distribučních požadavků, přichází s voláním zdarma také ČEZ Prodej. Obsluha zákaznické linky poskytuje informace a vyřizuje požadavky týkající se produktů a služeb ČEZ každý den od 7 do 20 hodin.

Letní univerzitu v Dukovanech úspěšně ukončilo 31 studentů z České republiky

Letní univerzitu v Dukovanech úspěšně ukončilo 31 studentů z České republiky

V pátek 8.9. v poledne úspěšně dokončilo dvoutýdenní letní vzdělávací kurz v Jaderné elektrárně Dukovany 31 studentů. Devátý ročník Letní univerzity začal pro studenty VUT v Brně, ČVUT v Praze a VŠB-TUO v Ostravě již poslední srpnový týden a skončil právě dnes úspěšným složením závěrečných testů všech studentů. Nejvyšší míru těchto schopností a znalostí o elektrárně prokázal Jiří Musil z Hrušovan ze strojní fakulty VUT v Brně, který je devátým držitelem titulu Král Letní univerzity.

Jaderná elektrárna: prestižní práce v neobvyklém prostředí

zdroj: Mladá fronta DNES | 8.9.2017 | Rubrika: energie | Strana: 9 | Autor: Monika Slánská

První zářijový víkend byl v blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany doslova nabitý akcemi

První zářijový víkend byl v blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany doslova nabitý akcemi

První ze série mimořádných nočních prohlídek, letní kino bratří Čadíků, loutková představení nebo turistický pochod připravila na první víkend v září Jaderná elektrárna Dukovany.

Skupina ČEZ vydělala v prvním pololetí téměř 17 miliard korun

Skupina ČEZ vydělala v prvním pololetí téměř 17 miliard korun

Čistý zisk Skupiny ČEZ meziročně vzrostl o 21 % na 16,7 mld. Kč, zejména díky úspěšnému prodeji akcií MOL a prodeji nemovitostí v Praze. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) dosáhl 31,3 mld. Kč. Meziroční pokles o 1,8 mld. Kč odpovídá poklesu realizačních cen vyrobené elektřiny. Skupina ČEZ navyšuje celoroční výhled EBITDA i čistého zisku.

Za 10 let provozu PET centrum Brno vyrobilo 120 litrů radiofarmak pro téměř 45 000 vyšetření pacientů

Za 10 let provozu PET centrum Brno vyrobilo 120 litrů radiofarmak pro téměř 45 000 vyšetření pacientů

PET centrum Brno v Masarykově onkologickém ústavu slaví deset let činnosti. Doposud dodalo téměř 3900 šarží nejpoužívanějšího radiofarmaka typu FDG, což odpovídá 44 219 vyšetření pacientů. Kromě toho dodalo šest dalších typů radiofarmak pro vyšetření 757 pacientů. Zařízení vybudovala a provozuje ÚJV Řež. ÚJV a MOÚ rovněž spolupracují na klinických hodnoceních nových radiofarmak.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany