Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Infocentra návštěvníky lákají

Infocentra návštěvníky lákají

Vysokou návštěvnost měly během hlavní turistické sezóny také obě české jaderné elektrárny – do  Dukovan dorazilo 10 051 a do Temelína 15 455 lidí. Temelín si v letošní turistické sezóně prohlédlo také 1 078 zahraničních návštěvníků. Infocentra jsou otevřena celoročně, více o jejich provozu naleznete na webu Skupiny ČEZ. Vybrané elektrárny ČEZ lze navštívit také prostřednictvím virtuálních prohlídek umístěných rovněž na www.cez.cz

Skupina ČEZ podporuje zájem o studium technických oborů

Třetí ročník soutěže „Vím proč“ má několik novinek.

Bienále WANO 2015

Bienále WANO 2015

Mezi letošními osmi oceněnými vyznamenáním„ WANO exellence award“ byl i Zbyněk Grunda z JE Dukovany.

ČEZ odeslal vyjádření zájmu o koupi německých aktiv Vattenfallu

Společnost ČEZ dnes odeslala vyjádření zájmu o koupi německých aktiv švédské společnosti Vattenfall. Nabízená aktiva představují zajímavou příležitost k rozšíření podnikání ČEZ s řadou synergických efektů. ČEZ je naopak připraven být spolehlivým partnerem regionu s rozsáhlým know-how v provozování klasických elektráren i těžby hnědého uhlí.

Sirény houkají pravidelně už třináct let

Převzato z  Horáckých novin | 9.10.2015 | 

Úřady nacvičovaly na MU obranu elektrárny před kybernetickým útokem

Úřady nacvičovaly na MU obranu elektrárny před kybernetickým útokem

Pracovníci klíčových ministerstev a dalších úřadů České republiky si na vlastní kůži vyzkoušeli obranu simulované sítě významné elektrárny před kybernetickými útoky.

Nový web "www.oEnergetice.cz"

Nový web "www.oEnergetice.cz"

Honza Budín se narodil v Havlíčkově Brodě, gymnázium vychodil v Pardubicích a v současné době bydlí v Praze, kde studuje na Českém vysokém učení technickém v Praze. Ve volném čase se snaží být aktivní a v posledních měsících se podílí na vytváření webu oEnergetice.cz.

Rozhovor o vzniku webu, jeho autorech a obsahu.

Didacta 2015

Didacta 2015

Mezinárodní veletrh vzdělávání - 15.10.2015

20. ročník mezinárodního veletrhu vzdělávání Didacta 2015 se uskuteční 15.10.2015 v prostorách Sřední průmyslové školy Třebíč.

Mezi vystavovateli i Skupina ČEZ, jako partner řady vystavujících středních škol a také jako důležitý regionální zaměstnavatel.

Policejní pyrotechnici zasahovali v PVE Dalešice

Policejní pyrotechnici zasahovali v PVE Dalešice

V poslední zářijové dny bylo na dozornu přečerpávací vodní elektrárny Dalešice telefonicky oznámeno uložení nástražného výbušného systému v 1. podzemním podlaží objektu elektrárny. Tato situace odstartovala celou sérii událostí, jež dokonale prověřily souhru Policie ČR, obsluhy elektrárny a Havarijního štábu provozu. To byl ostatně hlavní cíl havarijního cvičení, které celou situaci věrně navodilo.

20 let ENVINET – Nuvia a.s.

V úterý 29. 9. oslavila v Třebíči společnost Envinet Nuvia 20 let své existence.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany