Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Didacta 2015

Didacta 2015

Mezinárodní veletrh vzdělávání - 15.10.2015

20. ročník mezinárodního veletrhu vzdělávání Didacta 2015 se uskuteční 15.10.2015 v prostorách Sřední průmyslové školy Třebíč.

Mezi vystavovateli i Skupina ČEZ, jako partner řady vystavujících středních škol a také jako důležitý regionální zaměstnavatel.

Policejní pyrotechnici zasahovali v PVE Dalešice

Policejní pyrotechnici zasahovali v PVE Dalešice

V poslední zářijové dny bylo na dozornu přečerpávací vodní elektrárny Dalešice telefonicky oznámeno uložení nástražného výbušného systému v 1. podzemním podlaží objektu elektrárny. Tato situace odstartovala celou sérii událostí, jež dokonale prověřily souhru Policie ČR, obsluhy elektrárny a Havarijního štábu provozu. To byl ostatně hlavní cíl havarijního cvičení, které celou situaci věrně navodilo.

20 let ENVINET – Nuvia a.s.

V úterý 29. 9. oslavila v Třebíči společnost Envinet Nuvia 20 let své existence.

Info WIN - č. 8/2015

Info WIN - č. 8/2015

Vyšlo další číslo informačního letáku sdružení žen v jádře - Info WIN č. 8/2015

Hasiči z Vysočiny si vyzkouší elektromobil

Hasiči z Vysočiny si vyzkouší elektromobil

Zaměstnanci Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina z Jihlavy budou jezdit dva týdny elektromobilem. Vůz náměstkovi pro úsek IZS a operačního řízení Liboru Hanuškovi z krajského ředitelství předal vedoucí útvaru komunikace a tiskový mluvčí JE Dukovany Jiří Bezděk.

Mládek: Pojedou-li Dukovany, uhlí pod Jiřetínem nebude potřeba

Stát nebude potřebovat uhlí pod Horním Jiřetínem, pokud bude elektrárna Dukovany fungovat do konce své životnosti, a poté začnou fungovat nové bloky. V České televizi to uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Podle ministra ale není jasné, zda tyto předpoklady budou naplněny.

Geologové se připravují na první průzkumy v Horce

Jedním z míst, kde by mohlo v budoucnu vzniknout hlubinné úložiště pro jaderný odpad, je sever Třebíčska, konkrétně katastr Hodova a okolních obcí. Prvotním průzkumům tamního podloží nejspíš nezabrání ani žaloba ekologů k Městskému soudu v Praze.

Aliance české energetiky: tuzemské firmy se spojily, aby obstály na zahraničních trzích

Aliance české energetiky: tuzemské firmy se spojily, aby obstály na zahraničních trzích

Třináct významných českých strojírenských podniků dnes za přítomnosti premiéra České republiky Bohuslava Sobotky založilo Alianci české energetiky. Tradiční reprezentanti českého strojírenství pod vedením Škody Praha ze Skupiny ČEZ si tak vytváří půdu pro to, aby zvýšili svoji kompetentnost v zahraničních tendrech na zajištění dodávek a inženýringu v oblasti jaderných elektráren.

Drábová je ohledně dostavby Temelína a Dukovan optimistka

Článek převzatý z Haló noviny | 22.9.2015 | Rubrika: Z ekonomiky | 

55 let projektování a Den energetiků v EGP INVEST

55 let projektování a Den energetiků v EGP INVEST

Společnost EGP INVEST, spol. s r.o., projektantská a inženýrská společnost se specializací především na oblast jaderné a klasické energetiky, uspořádala dne 10. 9.2015 v Uherském Brodě společenské setkání k oslavě „Dne energetiků“ s podtitulem „55 let projektování v EGP INVEST“.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany