Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Stroj času v Dukovanech

Stroj času v Dukovanech

Letos již podruhé probíhá příměstský tábor také v Jaderné elektrárně Dukovany. Účastní se ho 25 dětí dukovanských zaměstnanců ve věku 6-12 let, jejichž rodiče se podílí na nepřetržitém provozu elektrárny.

Pozvánka na výstavu fotografií

Pozvánka na výstavu fotografií

Dnes instaloval ve vstupní hale JE Dukovany Petr Hirsch svoji výstavu. Váže se k pouti Jana Duška na vozíku do Santiaga de Compostela (640 km). Výstava potrvá do 5. září, kdy bude v 15:30 hod ukončena besedou v Infocentru JE Dukovany.

24 hodin otevřených dveří v JE Dukovany

24 hodin otevřených dveří v JE Dukovany

I v letošním roce je možné navštívit vybrané prostory Jaderné elektrárny Dukovany v rámci akce pro veřejnost "24 hodin otevřených dveří v JE Dukovany". Exkurze se uskuteční v termínu 13. a 14. července.

Největší mlžnou komoru u nás si mohou návštěvníci vyzkoušet v dukovanském Infocentru

Největší mlžnou komoru u nás si mohou návštěvníci vyzkoušet v dukovanském Infocentru

Několik unikátních nových exponátů a interaktivních modelů připravilo na letošní hlavní turistickou sezónu Infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany. Hlavním z nich je největší mlžná komora ve střední Evropě. Podobně velké jsou v celé Evropě pouze tři. V červnu elektrárna poprvé návštěvníkům zpřístupní také unikátní model výroby a spotřeby elektrické energie naší země. Informace k návštěvě Infocentra najdete na https://www.cez.cz/dukovany.

Peloton cyklistů a Nadace ČEZ podpořily onkologicky nemocné děti

Peloton cyklistů a Nadace ČEZ podpořily onkologicky nemocné děti

Veřejná cyklotour Na kole dětem napříč Českou republikou odstartovala svůj devátý ročník. V rámci programu Podpora regionů poskytla na léčbu onkologicky nemocných finanční příspěvek i Nadace ČEZ.

Lepší je jednou vidět než stokrát slyšet!

Lepší je jednou vidět než stokrát slyšet!

Celkem 25 zástupců obcí, které se nacházejí v ochranném pásmu Jaderné elektrárny Dukovany, přijalo pozvání ředitele elektrárny na netradiční exkurzi a přijelo se podívat na vlastní oči, jak taková jaderná elektrárna vlastně funguje.

Cyklistům slouží další tři kilometry nové cyklostezky na trase Třebíč – Dukovany

Cyklistům slouží další tři kilometry nové cyklostezky na trase Třebíč – Dukovany

Ve čtvrtek 19. dubna byly mezi obcemi Valeč, Hrotovice a Dalešice otevřeny další dva nové úseky cyklostezky Třebíč - Dukovany. U rybníku Bezděkov navazují na stávající úsek v délce 1600 m vedoucí do Dalešic. Na zpracování projektové dokumentace a realizaci přispěla Nadace ČEZ a Jaderná elektrárna Dukovany. 

Česko i JE Dukovany svítily modře

Česko i JE Dukovany svítily modře

Modrá je dobrá. Jaderná elektrárna Dukovany i její zaměstnanci „na modro“.

ČEZ, Jaderná elektrárna Dukovany se opět připojila k celorepublikové kampani „Česko svítí modře“ s cílem více porozumět světu lidí s autismem. V noci z 2. na 3. dubna proto modré světlo, symbolizující komunikaci, ozářilo vstup do elektrárny Dukovany. V úterý přišli také zaměstnanci do elektrárny v modrém oblečení či s modrým doplňkem, aby vyjádřili podporu osobám s poruchou autistického spektra (PAS), u nichž je problematickou oblastí právě komunikace.

Technická zajímavost - Průtokové baterie jako budoucnost velké energetiky?

Průtokové baterie bývají často zmiňovány jako jedno z možných řešení, jak se vypořádat s proměnlivou výrobou obnovitelných zdrojů, zejména solárních a větrných elektráren. Oproti v současné době běžně používaným lithium-iontovým bateriím mají nabídnout zejména delší životnost.

Veřejnost mohla na meteorologickou stanici u elektrárny Dukovany

Dukovany (Třebíč) 24. března (ČTK) - Opět po roce se dnes veřejnosti otevřela meteorologická stanice v Dukovanech na Třebíčsku, která je v provozu od roku 1982. Data z ní odcházejí kromě do Českého hydrometeorologického ústavu, který ji spravuje od roku 1987, také do nedaleké jaderné elektrárny, kvůli které byla postavena. Monitoruje pro ni počasí pro případ šíření radiace. Podle radiační sondy Státního úřadu pro jadernou bezpečnost umístěné v areálu stanice jsou ale Dukovany místem s nejnižší radioaktivitou v republice, žádný přírodní zdroj záření v okolí není. ČTK to řekl vedoucí stanice Jan Myslivec.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany