Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Zpravodaj JAVYS, a. s. - 2/2020

Zpravodaj JAVYS, a. s. - 2/2020

Črvrtletník U nás - slovenské společnosti JAVYS, a.s. (Jadrová a vyraďovacia spoločnost´) - č. 2/2020

ČEZ spustil jadernou akademii pro učitele

ČEZ spustil jadernou akademii pro učitele

Skupina ČEZ spustila Jadernou akademii. Cílem nového vzdělávacího programu je seznámit učitele základních a středních škol s aktuálním vývojem přípravy výstavby nového jaderného zdroje v Dukovanech a s předpokládaným vývojem jaderné energetiky u nás. Učitelé mohou získané poznatky využít při výuce a také při přípravě svých žáků na jejich budoucí zaměstnání a odbornou profesi. Projekt Jaderná akademie připravila Skupina ČEZ ve spolupráci se sdružením Energetické Třebíčsko.

Elektrárna plní roli dobrého souseda

Elektrárna plní roli dobrého souseda

Od tohoto týdne se v Jaderné elektrárně Dukovany rozšířily poskytované lékařské služby noční a víkendové pohotovosti. Vedle provozu ordinací praktických lékařů a Oranžových zubních ordinací, optiky, gynekologie, rehabilitace nebo krevní laboratoře mohou nově využívat i lékařskou službu první pomoci obyvatelé regionu pojištění u VZP.

Dukovany střeží oči sokolí

Dukovany střeží oči sokolí

Jaderné elektrárny patří mezi nejstřeženější objekty v České republice, a proto jsou doslova protkány nejmodernější zabezpečovací technikou. Sokolí oči, které od jara bdí nad elektrárnou Dukovany, nejsou součástí nového technického zařízení, ale patří páru živých sokolů, který zahnízdil na 125 m vysokém ventilačním komíně. Příroda tím dala energetikům k 35. výročí od zahájení jejího provozu dárek v podobě čtyř mláďat sokola stěhovavého.

Chladicí věže Dukovan zalila barva krve se symbolem srdce a červeného kříže

Chladicí věže Dukovan zalila barva krve se symbolem srdce a červeného kříže

V pondělí večer se dvě z osmi dukovanských chladicích věží zbarvily do červena a na jejich povrchu se objevilo bílé srdce se symbolem červeného kříže. Energetici Jaderné elektrárny Dukovany ve spolupráci s pořadateli projektu Světlem proti viru!, rozzářili chladicí věže na podporu lidí, kteří v první linii bojují s nákazou koronaviru. Mimořádnou podívanou si nenechalo ujít hned několik profesionálních fotografů i široká veřejnost.

Hausbot Petra Horkého se zajímavým hostem a zajímavými tématy

Hausbot Petra Horkého se zajímavým hostem a zajímavými tématy

Riziko black-outu nikdy není nulové... bylo jedno z témat debaty #HausboTalk s Danou Drábovou, předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.

Zpravodaj JAVYS, a.s. - 1/2020

Zpravodaj JAVYS, a.s. - 1/2020

Črvrtletník U nás - slovenské společnosti JAVYS, a.s. (Jadrová a vyraďovacia spoločnost´) - č. 1/2020

ČEZ investuje do snižování spotřeby vody v Dukovanech

ČEZ investuje do snižování spotřeby vody v Dukovanech

Energetická společnost pokračuje v investicích, které zlepšují životní prostředí a zároveň podpoří oživení české ekonomiky. Patří mezi ně mimo jiné významná opatření zaměřená na snížení spotřeby vody v Jaderné elektrárně Dukovany. Už v loňském roce se zde peníze vynakládané na efektivnější nakládání s vodou začaly projevovat. Další projekty startují letos a připravené jsou i na další roky.

Rychlá pomoc: ČEZ ESCO zdarma poskytne záložní zdroje nemocnicím v případě výpadku proudu

Desítky nemocnic, které od ČEZ ESCO odebírají energie, nebo v nich například probíhají projekty energetických úspor, si pojistí své dodávky. ČEZ ESCO jim v případě výpadku elektřiny během současné epidemie garantuje rychlé přistavení záložních zdrojů energie. Záložní zdroje mohou pomoci, pokud by hrozilo přetížení vnitřní sítě nemocnice, nebo by například omezil dodávku vítr.

Zavřená Infocentra, ale elektrárny ČEZ dále žijí on-line

Zavřená Infocentra, ale elektrárny ČEZ dále žijí on-line

Infocentra a energetické provozy ČEZ zůstávají kvůli omezením v souvislosti s šířením koronaviru už pátým týdnem pro veřejnost uzavřené. Výběr toho nejlepšího mezi elektrárenskými lokalitami, které loni souhrnně přilákaly bezmála čtvrt milionu lidí, je však volně přístupný i nadále – díky virtuálním prohlídkám nebo 3D modelům. Denně si je nyní prohlédne na 230 návštěvníků. Zájemci o energetiku se podívají i do míst, kam by se ani za normálních poměrů nedostali.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany