Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Info WIN - č. 7/2015

Info WIN - č. 7/2015

Vyšlo další číslo informačního letáku sdružení žen v jádře - Info WIN č. 7/2015

VYHOŘELÁ? TO NEJSEM

VYHOŘELÁ? TO NEJSEM

DANA DRÁBOVÁ, ŠÉFKA ÚŘADU PRO JADERNOU BEZPEČNOST: „NEVÍM, ZDA JEŠTĚ PŮJDU DO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ.“

Rozhovor s Danou Drábovou, předsedkyní SÚJB pro týdeník Reflex.

Reflex | 3.9.2015 | Rubrika: Rozhovor |  Strana: 22 | Autor: JANA BENDOVÁ

Kontinuita výstavby českých jaderných elektráren je ohrožena

 „Kvůli rychlosti, s níž byla vybudována naše jaderná energetika, šlo o generační záležitost. Nejkvalitnější lidé patří spíše do jedné generace, jež dnes odchází do důchodu. Při novém rozběhu našeho jaderného průmyslu může nastat problém s mladými odborníky,“ říká v rozhovoru šéf Spolku veteránů českých jaderných elektráren Jiří Marek. Význam našich odborníků na atom přesahoval hranice České republiky, udržme je, vyzývá v rozhovoru šéf Spolku veteránů českých jaderných elektráren Jiří Marek. Dle něho by si Česko také mělo udržet pozici země, která patří v jaderném strojírenství mezi světovou špičku. A upozorňuje:  „Výroba pro zahraniční projekty a trvalé zvyšování spolehlivosti a bezpečnosti našich jaderných bloků zavedením nových řídicích systémů a dalších prvků nemá dostatečný potenciál udržet nejkvalitnější lidské zdroje v rozsahu, jako kdyby u nás běžela další výstavba nových bloků. Díra, která už dnes vzniká, se bude zacelovat velmi obtížně.“

2,5% nárůst spotřeby elektrické energie

2,5% nárůst spotřeby elektrické energie

Nárůst spotřeby elektrické energie potvrzuje oživení ekonomiky v Česku. Podle interních dat z distribučních území společnosti ČEZ Distribuce, která elektřinou zásobuje více než 3,5 milionu odběrných míst, rostla spotřeba ve všech segmentech. U velkoodběrtelů činil meziroční nárůst 2,3 procenta a u podnikatelů 1,6 procenta. V domácnostech stoupla spotřeba elektřiny dokonce o 3,2 procenta zejména díky chladnějšímu počasí ve srovnání s předchozím rokem.

Info WIN - č. 6/2015

Info WIN - č. 6/2015

Vyšlo další číslo informačního letáku sdružení žen v jádře - Info WIN č. 6/2015

@INFO - 7/2015 - ETE

@INFO - 7/2015 - ETE

Vyšlo další číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Temelín.

 

 

Letní vědomostní soutěž Jaderné elektrárny Dukovany

Letní vědomostní soutěž Jaderné elektrárny Dukovany

K výročí tří desítek let úspěšného, spolehlivého a bezpečného provozu Jaderné elektrárny Dukovany zahajujeme vědomostní letní soutěž. Pro třicet nejúspěšnějších soutěžících je připraveno 30 cen v podobě horského kola, chytrého mobilního telefonu, pobytového zájezdu nebo plavby lodí po Dalešické přehradě.

Info WIN - č. 5/2015

Info WIN - č. 5/2015

Vyšlo další číslo informačního letáku sdružení žen v jádře - Info WIN č. 5/2015.

 

 

30 000 pracovních míst

30 000 pracovních míst

Přímo v JE Dukovany pracuje 1150 lidí. Její provoz má pak nepřímý vliv na tvorbu dalších téměř 30 tisíc pracovních míst v regionu. Dukovany pokrývají s roční výrobou více než 15 miliard kWh elektřiny přibližně pětinu veškeré spotřeby v České republice, což odpovídá spotřebě všech českých domácností.

Přečerpávací elektrárny v prvním pololetí opět zlomily rekord

Přečerpávací elektrárny v prvním pololetí opět zlomily rekord

Trojice přečerpávacích vodních elektráren ČEZ, a. s., opět překonala svou produkcí v 1. pololetí roku rekordní zápis z loňska. V prvních šesti měsících totiž vyrobily elektrárny Dalešice, Dlouhé stráně a Štěchovice II celkem 664,3 milionů kWh elektřiny, což znamená 17% meziroční růst a pokrytí spotřeby půl milionu domácností. Podobně jako v posledních letech je příčinou mimo jiné i zvýšené využívání přečerpávacích zdrojů při stabilizaci energetické soustavy ČR, která je často zatěžována produkcí ze zahraničních i domácích obtížně predikovatelných obnovitelných zdrojů.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany