Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Příprava hlubinného úložiště má do roku 2020 stát 1,7 miliardy Kč

Praha 4. prosince (ČTK) - Příprava hlubinného úložiště jaderného odpadu v Česku bude do roku 2020 stát 1,7 miliardy korun. Částka zahrnuje průzkumné práce, výzkum i příspěvky obcím v lokalitách. Vyplývá to z plánu činnosti Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) na další tři roky, který ve středu projedná vláda. Postup státu při hledání úložiště dlouhodobě kritizují obce a spolky sdružené v Platformě proti hlubinnému úložišti.

Konference "Za čistou řeku Jihlavu"

Kraj Vysočina pořádá 3. ročník regionální konference Za čistou řeku Jihlavu. Koná se 13.12.2017. Program v příloze.

Dana Drábová: Důležité je, že ČEZ změnil stav své mysli

DUKOVANY – Kauza svary na Jaderné elektrárně Dukovany a to, že se podařilo změnit STAV MYSLI některých řídících pracovníků Skupiny ČEZ a tím zlepšit kulturu bezpečnosti provozování EDU, je podle předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové významný pozitivní moment, který přinesl minulý rok.

ČEZ čeká povolení na další provoz 2 bloků Dukovan do konce roku

Valeč (Třebíčsko) 28. listopadu (ČTK) - Firma ČEZ očekává, že dostane povolení pro další provoz zbývajících dvou bloků Jaderné elektrárny Dukovany od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) do konce roku, kdy nynější licence skončí. Řekl to ředitel elektrárny Miloš Štěpanovský na dnešním semináři občanské bezpečnostní komise fungující při elektrárně, který byl ve Valči. Předsedkyně SÚJB Dana Drábová ČTK řekla, že vydání povolení v tomto termínu není vyloučeno.

Plán B: Dukovanské bloky pojedou dalších deset let

ČEZ se připravuje na záložní variantu, na provoz elektrárny až do roku 2045

Seminář OBK očima Hany Jakubcové , Třebíčský deník | 29.11.2017

ROZHODNUTÍ O DALŠÍCH BLOCÍCH DUKOVAN JEŠTĚ LETOS

Informace ze semináře OBK pohledem Haló novin.

Obce kolem Dukovan neví, kdo zaplatí distribuci tablet s jódem

Valeč (Třebíčsko) 28. listopadu (ČTK) - Obce v havarijním pásmu Jaderné elektrárny Dukovany nevědí, kdo zaplatí distribuci ochranných preparátů s jódem, jež musí dostat 90.000 obyvatel. Dřív ji platil ČEZ. Předseda Energoreginonu 2020 a náměšťský starosta Vladimír Měrka to dnes řekl ve Valči na semináři občanské bezpečnostní komise při elektrárně. Uvedl, že obce chtějí vyvolat jednání, jehož by se zúčastnili i hejtmani, zástupci Hasičského záchranného sboru a Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB). Nejistotu podle starosty vyvolala změna atomového zákona platná od letoška.

Dukovany budou při havárii informovat z Brna

Jaderná elektrárna Dukovany, která si investicemi za 18 miliard korun do modernizace a zvýšení bezpečnosti zajistila provoz na dalších nejméně 20 let, je zařízení, které je v současném neklidném světě pod mimořádným drobnohledem bezpečnostních složek. A i když elektřinu vyrábí a dodává z regionu Vysočina, v případě problémů či krizového stavu se bezpečnostní opatření týkají paradoxně ještě ve větší míře obyvatel Jihomoravského kraje. I z tohoto důvodu bylo v budově HZS JMK v Lidické ulici v Brně od středečního večera zřízeno havarijní informační středisko, které bude v případě nutnosti sloužit veřejnosti.

Čistý zisk Skupiny ČEZ za první tři čtvrtletí dosáhl téměř 17 miliard korun

Čistý zisk Skupiny ČEZ za první tři čtvrtletí dosáhl téměř 17 miliard korun

Čistý zisk Skupiny ČEZ meziročně vzrostl o 13 % na 16,6 mld. Kč, zejména díky prodeji akcií MOL. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) meziročně klesl o 6 % na 41,1 mld. Kč, zejména z důvodu poklesu realizačních cen vyrobené elektřiny a růstu nákladů na emisní povolenky. Naopak pozitivně meziročně působila vyšší výroba v jaderných a větrných elektrárnách. Skupina ČEZ potvrzuje celoroční výhled čistého zisku očištěného na úrovni 19 mld. Kč.

ČEZ rozšiřuje síť veřejných rychlodobíjecích stanic pro elektromobily

Možnost rychlého dobití baterií na cestách napříč Českou republikou se pro řidiče elektromobilů postupně stává samozřejmostí. Jedna z nově zprovozněných veřejných dobíjecích stanic byla otevřená i na 178. km autostrády D1 před Brnem.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany