Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Stop evropskému jádru! Mají Rakušané šanci?

Když se Rakušané na konci minulého století pustili do protestů proti dostavbě prvních bloků jaderné elektrárny Temelín, podle všeho dosáhli toho, že Čechy utvrdili v jejich většinové podpoře jaderné energetiky. Před necelými třemi lety Vídeň „pohnala“ Evropskou komisi před Evropský soudní dvůr v Lucemburku kvůli jejímu pozitivnímu stanovisku vůči stavbě elektrárny Hinkley Point C ve Velké Británii. A v Praze si to mnozí vyložili jako další faktický útok vůči Česku – kdyby soud zpochybnil projekt Hinkley Point, zkomplikoval by také stavbu nových reaktorů v Dukovanech nebo Temelíně.

Dana Drábová opět mezi studenty

Dana Drábová opět mezi studenty

Předsedkyně SÚJB Dana Drábová je známá tím, že se ráda setkává se studenty a zájemci o energetiku. A tak každoročně zavítá i mezi studenty partnerských středních škol Skupiny ČEZ. V pátek besedovala se studenty gymnázií a průmyslovek hned dvakrát, a to v Třebíči a v Jihlavě.

Obchvat Třebíče? Nutnost pro Dukovany!

V posledních měsících se velmi hlasitě diskutuje o možné další výstavbě nových jaderných zdrojů v Dukovanech. Jaké jsou aktuální informace a souvislosti, na to nám odpoví náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Pacal.

Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín ukázaly v loňském roce své prostory rekordnímu počtu návštěvníků

Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín ukázaly v loňském roce své prostory rekordnímu počtu návštěvníků

Do jihočeského Temelína dorazilo přes 38 tisíc návštěvníků, téměř 32 tisíc evidovaných návštěvníků si prohlédlo jaderku v Dukovanech. Ta už stabilně patří, společně s Přečerpávací vodní elektrárnou Dalešice, mezi vyhledávané turistické cíle na Vysočině. Vzdělávací prohlídky infocenter nebo speciální prohlídky areálu přivedly do elektráren tuzemské, ale i zahraniční návštěvy z dalekých zemí.

Pro jádro: Jaderné žně. Stovka reaktorů zachraňuje východ USA

Téměř stovka jaderných bloků v současných dnech extrémních sněhových přívalů a mrazů na východě Spojených států zajišťuje stabilní dodávky elektrické energie pro Američany. Jádro navíc udržuje cenu elektřiny v dostupných mezích.

Čas na rozhodnutí o jádru se krátí, Babiš ho platit nechce

Letošní rok postaví Andreje Babiše v oblasti energetiky před velké dilema, kterému se vyhýbaly obě předešlé vlády. I když se mu do toho zatím moc nechce, bude jako premiér muset rozhodnout, jestli se v Česku postaví nové jaderné bloky a hlavně kdo akci za 200 miliard zaplatí.

Rakouské země chystají protest proti Jaderné elektrárně Dukovany

Vídeň/Praha 30. prosince (ČTK) - Všech devět rakouských spolkových zemí chystá stanovisko proti nedávnému prodloužení licence na provoz dvou bloků jaderné elektrárny Dukovany. S odvoláním na zástupce tří spolkových zemí to dnes uvedla agentura APA. Stanovisko by mělo být připraveno do 15. ledna a následně předáno českému ministerstvu životního prostředí. Provozovatel Dukovan, společnost ČEZ, v reakci na oznámený protest uvedl, že prodloužení licence předcházely miliardové investice do zvyšování bezpečnosti elektrárny.

ČEZ číslo týdne: 0

ČEZ číslo týdne: 0

O tolik se letos změnila cena elektřiny pro zákazníky ČEZ  v nejběžnějších tarifech. I přes nárůst velkoobchodních cen na burze, kdy se meziročně cena elektřiny zvedla o zhruba 30 procent, platí domácnosti stále stejně. Díky tomu, že ČEZ nakupuje elektřinu pro zákazníky s dostatečným předstihem, můžeme zachovat příznivou cenu delší dobu. Ceny u ČEZ a některých dalších obchodníků zůstanou stejné i na počátku příštího roku. Jiní dodavatelé už naopak oznámili zdražení.

Zprávy ze Správy

Zprávy ze Správy

Vyšlo další číslo informací ze Správy úložišť radioaktivních odpadů - Zima 2017.

Brabec navrhne, aby u Jistebnice nebylo úložiště jaderného odpadu

Jistebnice (Táborsko) 8. prosince (ČTK) - Lokalita Magdalena u Jistebnice na Táborsku nebude příští rok zřejmě zařazena mezi čtyři možná místa, kde by mělo vzniknout do roku 2065 hlubinné úložiště jaderného odpadu.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany