Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Po odstávce obnovil výrobu i první dukovanský blok

Dukovany (Třebíčsko) 14. února (ČTK) - Jaderná elektrárna Dukovany obnovila dnes odpoledne výrobu energie i v prvním bloku. Znamená to, že nyní pracují tři reaktory elektrárny. Poslední blok je nadále odstaven. Blok číslo jedna byl mimo provoz od loňského srpna, momentálně pracuje přibližně na 40 procent výkonu. ČTK to řekl mluvčí jaderné elektrárny Dukovany Jiří Bezděk.

Jste radioaktivní, řekli v Temelíně studentovi

Jste radioaktivní, řekli v Temelíně studentovi

V těle studenta naměřili přes pět tisíc becquerel radioaktivního draslíku.

Temelín posiluje kontrolu nad dodavateli

Temelín posiluje kontrolu nad dodavateli

Nový systém kontroly dodavatelů, organizační změny uvnitř elektrárny a další pracovní místa. To jsou hlavní změny, které čekají Jadernou elektrárnu Temelín v letošním roce. Novinářům je dnes představil ředitel temelínské elektrárny Bohdan Zronek.

Díky zelené energii trhali rekordy

Dalešická přečerpávací vodní elektrárna slouží nejen Dukovanům, ale i rybářům a rekreantům. A pomáhá mírnit kolísání dodávek z obnovitelných zdrojů.

Energetické Třebíčsko posiluje svou pozici

TŘEBÍČ - V pondělí 25. ledna zasedala valná hromada Energetického Třebíčska. Předseda Vítězslav Jonáš seznámil členy, hosty a partnery sdružení s činností v uplynulém roce. Zároveň představil nové úkoly a plán činnosti v letošním roce. Valné hromady se zúčastnili senátoři Miloš Vystrčil a František Bradáč.

Rozhovor s Danou Drábovou

Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnosti Dana Drábová byla hostem pořadu "Otázky Václava Moravce" v neděli 31.1.2016.

 

SÚJB chce, aby dodavatelé ČEZ měli vždy jednoho subdodavatele

Praha 31. ledna (ČTK) - Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB) bude po energetické společnosti ČEZ chtít, aby si ve smlouvách vymezil, že jeho dodavatelé budou mít vždy pouze jednoho subdodavatele. V diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekla předsedkyně úřadu Dana Drábová. Právě nedůslednou kontrolou dodavatelů ze strany ČEZ Drábová už dříve mimo jiné odůvodňovala současné problémy Jaderné elektrárny Dukovany. Dnes potvrdila, že škody z tamních odstávek budou v jednotkách miliard korun.

Zákaznický den společnosti ZAT

V pořadí už 13. zákaznický den společnosti ZAT se nesl ve znamení inteligentních systémů budoucnosti.

Skupina ČEZ zaměstnává 105 zdravotně postižených

Skupina ČEZ zaměstnává 105 zdravotně postižených

Jedním z nich je i zaměstnanec Jaderné elektrárny Dukovany Vladimír Michálek. V elektrárně pracoval již před vážným úrazem páteře, který utrpěl při pádu ze stromu. S elektrárnou a s přáteli ze zaměstnání se ale kvůli tomu loučit nemusel. V Dukovanech kvůli němu naopak zařídili potřebné stavební úpravy, například nájezdovou plošinu do schodů, bezbariérové WC a speciální dveře na fotobuňku.

Zdroj: Číslo týdne - Skupina ČEZ

Rekordní návštěvnost elektráren Dukovany a Dalešice a nově v infocentrech také defibrilátory

Rekordní návštěvnost elektráren Dukovany a Dalešice a nově v infocentrech také defibrilátory

Vloni se přišlo podívat do elektráren Dukovany a Dalešice více než 38 tisíc návštěvníků. Vedle školáků a studentů mezi nimi byli politici, populární osobnosti i značný počet cizinců. Infocentra nově získala certifikát Českého systému kvality služeb a od dnešního dne jsou průvodci připraveni poskytnout první pomoc za pomocí dvou nových defibrilátorů.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany