Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Energetické Třebíčsko posiluje svou pozici

TŘEBÍČ - V pondělí 25. ledna zasedala valná hromada Energetického Třebíčska. Předseda Vítězslav Jonáš seznámil členy, hosty a partnery sdružení s činností v uplynulém roce. Zároveň představil nové úkoly a plán činnosti v letošním roce. Valné hromady se zúčastnili senátoři Miloš Vystrčil a František Bradáč.

Rozhovor s Danou Drábovou

Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnosti Dana Drábová byla hostem pořadu "Otázky Václava Moravce" v neděli 31.1.2016.

 

SÚJB chce, aby dodavatelé ČEZ měli vždy jednoho subdodavatele

Praha 31. ledna (ČTK) - Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB) bude po energetické společnosti ČEZ chtít, aby si ve smlouvách vymezil, že jeho dodavatelé budou mít vždy pouze jednoho subdodavatele. V diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekla předsedkyně úřadu Dana Drábová. Právě nedůslednou kontrolou dodavatelů ze strany ČEZ Drábová už dříve mimo jiné odůvodňovala současné problémy Jaderné elektrárny Dukovany. Dnes potvrdila, že škody z tamních odstávek budou v jednotkách miliard korun.

Zákaznický den společnosti ZAT

V pořadí už 13. zákaznický den společnosti ZAT se nesl ve znamení inteligentních systémů budoucnosti.

Skupina ČEZ zaměstnává 105 zdravotně postižených

Skupina ČEZ zaměstnává 105 zdravotně postižených

Jedním z nich je i zaměstnanec Jaderné elektrárny Dukovany Vladimír Michálek. V elektrárně pracoval již před vážným úrazem páteře, který utrpěl při pádu ze stromu. S elektrárnou a s přáteli ze zaměstnání se ale kvůli tomu loučit nemusel. V Dukovanech kvůli němu naopak zařídili potřebné stavební úpravy, například nájezdovou plošinu do schodů, bezbariérové WC a speciální dveře na fotobuňku.

Zdroj: Číslo týdne - Skupina ČEZ

Rekordní návštěvnost elektráren Dukovany a Dalešice a nově v infocentrech také defibrilátory

Rekordní návštěvnost elektráren Dukovany a Dalešice a nově v infocentrech také defibrilátory

Vloni se přišlo podívat do elektráren Dukovany a Dalešice více než 38 tisíc návštěvníků. Vedle školáků a studentů mezi nimi byli politici, populární osobnosti i značný počet cizinců. Infocentra nově získala certifikát Českého systému kvality služeb a od dnešního dne jsou průvodci připraveni poskytnout první pomoc za pomocí dvou nových defibrilátorů.

Nárůst elektromobilů na silnicích v Česku

Nárůst elektromobilů na silnicích v Česku

Počet elektromobilů letos vzroste na 1500.

Horníci přijdou příští rok o práci, těžba uranu končí

Dolní Rožínka - Sto až dvě stě lidí má přijít od příštího roku o práci kvůli zavření uranového dolu Rožná 1 na Bystřicku. Letošek bude posledním rokem s aktivní těžbou.

Diplomová praxe „Jaderňáků“ v doprovodu netopýra

Diplomová praxe „Jaderňáků“ v doprovodu netopýra

První pracovní týden roku 2016 patřil v Jaderné elektrárně Dukovany studentům z Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské. Ti zde absolvovali povinnou odbornou stáž.

Roman Gazdík - nový mluvčí Skupiny ČEZ

Roman Gazdík - nový mluvčí Skupiny ČEZ

Roman Gazdík posílil komunikační tým ČEZ na pozici tiskového mluvčího.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany