Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Splněný plán a nový rekord výroby JE Dukovany

Splněný plán a nový rekord výroby JE Dukovany

V roce 2013 se jí podařilo vyrobit 15 miliard a 679 milionů kilowatthodin elektrické energie.

Jaderná elektrárna Dukovany v neděli 29.12.2013 překročila výrobu 15,576 TWh a splnila tak plán výroby pro rok 2013. Dosáhla také nového výrobního rekordu, v roce 2013 se jí podařilo vyrobit 15,679 TWh elektrické energie.

Třicet pět let provozu elektrárny Dalešice

Třicet pět let provozu elektrárny Dalešice

Ve středu 18. prosince 2013 uplynulo 35 let od spuštění provozu vodní přečerpávací elektrárny Dalešice.

MAAE: Státní úřad pro jadernou bezpečnost je efektivní a nezávislý

Zdroj: SÚJB

Systém regulace jaderné bezpečnosti a radiační ochrany v České republice je „robustní“ a SÚJB je efektivním a nezávislým regulátorem. Po důkladné prověrce úřadu, tzv. Integrated Regulatory Review Service (IRRS), to v předběžné zprávě uvedla Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE).

„Semafor“ signalizace námrazy u Dukovan

„Semafor“ signalizace námrazy u Dukovan

Signalizace upozorňující na nebezpečí námrazy je dalším krokem k posílení bezpečnosti.

Začátkem listopadu byl na dvou místech u Jaderné elektrárny Dukovany instalován systém pro signalizaci upozorňující na nebezpečí námrazy. Dopravní značení s blikačem upozorňuje řidiče, kteří přijíždí směrem k elektrárně po komunikaci od obce Slavětice a od obce Dukovany na možný výskyt námrazy - tedy na nebezpečí dopravní nehody.

Ženy, které mění svět

Ženy, které mění svět

Zdroj: Hospodářské noviny

Justice, energetika, medicína nebo bankovnictví – prosadit se v každém z těchto oborů vyžaduje výjimečné znalosti, schopnosti a osobní sílu. Většinu z významných postů v nich zastávají muži. O to více je třeba si vážit žen, které dokázaly totéž, a to bez pomoci genderových kvót a nařízení.

 

Budeme mít jaderný reaktor na zahrádce?

Dobrá zpráva pro odpůrce, špatná zpráva pro nadšence.

Čas od času proskočí v médiích zpráva, že tu či onde by chtěli mít nebo dokonce připravují výstavbu jaderné teplárničky. Padají jména jako Hyperion, 4S, SVBR, IRIS,  SMR …

Socio-ekonomická studie o dopadech vývoje elektrárny Dukovany odstartuje v prosinci

Třebíč – Socio-ekonomická studie s názvem Scénář budoucího vývoje mikroregionu Jaderné elektrárny Dukovany odstartuje v prosinci 2013. Termín potvrdili na setkání v Praze předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš a vedoucí řešitelského týmu z Univerzity Karlovy doc. Martin Ouředníček. Zároveň se domluvili na spolupráci se Západomoravskou vysokou školou v Třebíči.

Tři svíce byly fantastické

Téma: JE Dukovany, 24.9.2013, Horácké noviny, strana 4, publicistika, autor: Arnošt Pacola

Drábová: Snažila jsem se mírnit velká očekávání, která jsou s jadernou energetikou spojována
Dukovany – Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová měla v pátek minulý týden v Jaderné elektrárně Dukovany ke třiceti vynikajícím studentům našich vysokých škol a dalším pozvaným hostům zásadní přednášku na téma „Svět energie“. Byla to zároveň příležitost položit Daně Drábové tři otázky.

Čert nikdy nespí. Musíme být na něj připraveni

Čert nikdy nespí. Musíme být na něj připraveni

Dana Drábová se zúčastňuje seminářů Občanské bezpečnostní komise pravidelně. Nechyběla tedy ani na tom jarním ve Vémyslicích, který se konal 9. května.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany