Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Ohrožení terorismem má své stupně

Ohrožení terorismem má své stupně

V ČR bude systém vyhlašování stupňů ohrožení terorismem. Jaderné elektrárny ho již mají.

V Evropě se staví šest jaderných bloků. Stejný počet se plánuje

Finsko, Slovensko, Francie a Bělorusko jsou jediné země, které v současnosti v Evropě budují nové jaderné zdroje. Přibýt by k nim mohly ještě Velká Británie, Maďarsko a Litva. Většina projektů však bojuje s nemalými problémy. Dokonce i ty, které jsou teprve na papíře.

Budoucnost regionu v okolí Jaderné elektrárny Dukovany

V posledních letech se stále více diskutuje otázka energetické bezpečnosti, strategického plánování energetiky a budoucnosti jaderné energetiky na národní i evropské úrovni. Relativně menší pozornost je věnována roli jaderných elektráren jakožto důležitých ekonomických subjektů lokálního a regionálního rozvoje a jejich vlivu na utváření místních sociálních a ekonomických podmínek.

Atomový rok 2016

120 let od první zprávy o paprscích X v českých novinách

 

V Temelíně nově simulují radioaktivitu

V Temelíně nově simulují radioaktivitu

Nový přístroj na simulaci radioaktivity používají k výcviku v Temelíně.

Po odstávce obnovil výrobu i první dukovanský blok

Dukovany (Třebíčsko) 14. února (ČTK) - Jaderná elektrárna Dukovany obnovila dnes odpoledne výrobu energie i v prvním bloku. Znamená to, že nyní pracují tři reaktory elektrárny. Poslední blok je nadále odstaven. Blok číslo jedna byl mimo provoz od loňského srpna, momentálně pracuje přibližně na 40 procent výkonu. ČTK to řekl mluvčí jaderné elektrárny Dukovany Jiří Bezděk.

Jste radioaktivní, řekli v Temelíně studentovi

Jste radioaktivní, řekli v Temelíně studentovi

V těle studenta naměřili přes pět tisíc becquerel radioaktivního draslíku.

Temelín posiluje kontrolu nad dodavateli

Temelín posiluje kontrolu nad dodavateli

Nový systém kontroly dodavatelů, organizační změny uvnitř elektrárny a další pracovní místa. To jsou hlavní změny, které čekají Jadernou elektrárnu Temelín v letošním roce. Novinářům je dnes představil ředitel temelínské elektrárny Bohdan Zronek.

Díky zelené energii trhali rekordy

Dalešická přečerpávací vodní elektrárna slouží nejen Dukovanům, ale i rybářům a rekreantům. A pomáhá mírnit kolísání dodávek z obnovitelných zdrojů.

Energetické Třebíčsko posiluje svou pozici

TŘEBÍČ - V pondělí 25. ledna zasedala valná hromada Energetického Třebíčska. Předseda Vítězslav Jonáš seznámil členy, hosty a partnery sdružení s činností v uplynulém roce. Zároveň představil nové úkoly a plán činnosti v letošním roce. Valné hromady se zúčastnili senátoři Miloš Vystrčil a František Bradáč.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany