Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

V JE Dukovany testují elektromobil

V JE Dukovany testují elektromobil

 

Zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany vyzkoušeli dojezd elektromobilu na jedno dobití

 

Ve středu 27. srpna se zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany opět pokusili překonat rekord v dojezdu elektromobilu na jedno nabití. S modelem Peugeot iOn ujeli letos 181 kilometrů. Tím byl pokořen loňský i předloňský výsledek. Za volantem se při akci vystřídalo 11 zaměstnanců elektrárny a jízdu zvládli za 5 hodin a 40 minut. Cílem bylo prokázat maximální využití kapacity elektromobilu v běžném provozu.

Před promočenou přírodou dává užovka přednost teplu a suchu v JE Dukovany

Před promočenou přírodou dává užovka přednost teplu a suchu v JE Dukovany

Hasiči dukovanské jaderné elektrárny odchytili metrovou užovku, která byla nalezena ve strojovně parních turbín Jaderné elektrárny Dukovany. Důvodem by mohlo být suché a teplé prostředí strojovny, které dal u nás nejběžnější had v těchto deštivých dnech přednost před promáčenou přírodou.

Těžba uranu v Dolní Rožínce: zůstane zachována minimálně další dva roky

Převzato z Technického deníku, vydání 2.9.2014

In-line bruslení pod věžemi elektrárny

In-line bruslení pod věžemi elektrárny

Nové parkoviště u JE Dukovany poslouží na pár dní jako plocha pro bruslaře na kolečkových bruslích.

1,6 % meziroční nárůst spotřeby elektrické energie v Česku

1,6 % meziroční nárůst spotřeby elektrické energie v Česku

Spotřeba elektřiny se odvíjí mimo jiné od hospodářského vývoje, její nárůst by tak potvrzoval oživení ekonomiky. To však ukáží až následující měsíce. Ve skutečnosti spotřeba během prvních šesti měsíců letošního roku klesla meziročně o 1,1 % na 29,75 TWh, což ale ovlivnila hlavně extrémně teplá zima, uvádí odhady Skupiny ČEZ. Při nezapočítání teplé zimy by tak celková spotřeba elektřiny dosáhla 30,18 TWh.

TV Nova snídala v elektrárně

TV Nova snídala v elektrárně

 V pátek 15. 8. probíhalo v areálu Jaderné elektrárny Dukovany natáčení pořadu Snídaně s Novou.

 

Hospodářské výsledky Skupiny ČEZ v prvním pololetí 2014

V prvním pololetí 2014 vykázala Skupina ČEZ provozní výnosy 101,7 mld. Kč. Dosáhla provozního zisku před odpisy (EBITDA) 39,9 mld. Kč a čistého zisku 17,2 mld. Kč. Meziroční pokles výsledků odráží neustále se zhoršující podmínky podnikání v energetice, klesající velkoobchodní ceny elektřiny spolu s mimořádně teplou a suchou letošní zimou. Tyto vlivy se snaží Skupina ČEZ kompenzovat úsporami stálých nákladů i dodatečnými obchodními příležitostmi.

TV Nova bude snídat v elektrárně

TV Nova bude snídat v elektrárně

Pravidelná televizní relace Snídaně s Novou zavítá v pátek 15. srpna do první české jaderné elektrárny v Dukovanech. V tříhodinovém bloku můžete od 6:00 sledovat vstupy, rozhovory a zasvěcené komentáře.

V Hodoníně tikala bomba. Vyklubalo se z ní havarijní cvičení.

V Hodoníně tikala bomba. Vyklubalo se z ní havarijní cvičení.

Na mimořádné havarijní situace se připravuje personál nejen v provozech s jaderným zařízením, podobné scénáře cvičí i v teplárenství.

120 vteřin stačí ...

120 vteřin stačí ...

120 vteřin stačí nejdůležitějším vodním elektrárnám v Česku k tomu, aby najely do provozu.

Z vodních elektráren ČEZ na takzvané Vltavské kaskádě mají tuto schopnost Orlík, Slapy i Lipno, které jsou řízeny z centrálního dispečinku ve Štěchovicích. Díky své pohotovosti přispívají vodní elektrárny ke stabilitě elektrárenské soustavy, neboť dokážou okamžitě pokrýt výpadky jiných elektráren a vybalancovat výkyvy výroby elektřiny z větrných a solárních zdrojů, více závislých na povětrnostních podmínkách.

 

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany