Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

98% pokles emisí

98% pokles emisí

Emise SO2 od konce 80. let klesly o 92 %, emise oxidů dusíku o 75 % a oxidu uhelnatého o 76 %. Skupinu ČEZ čeká v následujících letech další snížení výroby elektřiny a tepla z uhlí. Do konce roku 2020 to bude kolem 2 000 MW a do konce roku 2030 více než 3 000 MW výkonu. Půjde o odstavení velkých hnědouhelných elektráren, jako jsou Mělník 3, Prunéřov 1 a další. V jiných uhelných elektrárnách ČEZ se sníží výroba.

Zdroj: Tiskový materiál Skupiny ČEZ

Jaderky musí být připraveny na nejhorší situace

Jaderky musí být připraveny na nejhorší situace

Každá událost, byť i tragická, je velkým zdrojem poučení. Řekla předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová během pracovního setkání představitelů SÚJB, Integrovaného záchranného systému, krajské správy, samosprávy a Jaderné elektrárny Temelín. Za účasti zástupce Evropské komise se probírala poučení z událostí JE Fukušima.

Noc vědců odhalí tajemství vodních elektráren a informačních center

Jubilejní 10. Noc vědců se uskuteční v pátek 26. září na desítkách atraktivních míst po celé České republice. Skupina ČEZ, která se letos poprvé k této akci připojuje, otevře u této příležitosti vybrané vodní elektrárny a informační centra.

82 kogeneračních jednotek ve 32 obcích ČR

82 kogeneračních jednotek ve 32 obcích ČR

Z pohledu celkového instalovaného výkonu kogeneračních jednotek je ČEZ počínaje letošním rokem lídrem tuzemského trhu. Instalovaný výkon jeho kogeneračních zařízení představuje dohromady téměř 46,2 MWe. I v dalších letech se chce Skupina ČEZ zaměřit na rozvoj těchto zdrojů.

Letní univerzita v JE Dukovany v plném proudu

Letní univerzita v JE Dukovany v plném proudu

Program právě probíhající Letní univerzity v JE Dukovanech je velmi pestrý. V rámci závěrečného dne budou mít studenti možnost diskutovat i s paní předsedkyní SÚJB, paní Danou Drábovou nebo Alešem Johnem, předsedou Občanské bezpečnostní komise.

V Třebíči podepsali memorandum za silnici I/23

V Třebíči podepsali memorandum za silnici I/23

V úterý 2. září podepsali ve foyer kongresového centra Pasáž starostové, zástupci krajů a také ředitel elektrárny Dukovany Jaroslav Jakub memorandum za silnici I/23.

V JE Dukovany testují elektromobil

V JE Dukovany testují elektromobil

 

Zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany vyzkoušeli dojezd elektromobilu na jedno dobití

 

Ve středu 27. srpna se zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany opět pokusili překonat rekord v dojezdu elektromobilu na jedno nabití. S modelem Peugeot iOn ujeli letos 181 kilometrů. Tím byl pokořen loňský i předloňský výsledek. Za volantem se při akci vystřídalo 11 zaměstnanců elektrárny a jízdu zvládli za 5 hodin a 40 minut. Cílem bylo prokázat maximální využití kapacity elektromobilu v běžném provozu.

Před promočenou přírodou dává užovka přednost teplu a suchu v JE Dukovany

Před promočenou přírodou dává užovka přednost teplu a suchu v JE Dukovany

Hasiči dukovanské jaderné elektrárny odchytili metrovou užovku, která byla nalezena ve strojovně parních turbín Jaderné elektrárny Dukovany. Důvodem by mohlo být suché a teplé prostředí strojovny, které dal u nás nejběžnější had v těchto deštivých dnech přednost před promáčenou přírodou.

Těžba uranu v Dolní Rožínce: zůstane zachována minimálně další dva roky

Převzato z Technického deníku, vydání 2.9.2014

In-line bruslení pod věžemi elektrárny

In-line bruslení pod věžemi elektrárny

Nové parkoviště u JE Dukovany poslouží na pár dní jako plocha pro bruslaře na kolečkových bruslích.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany