Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Průzkumné území na Kraví hoře znovu potvrzeno

Ministerstvo životního prostředí opět vyhovělo žádosti Správy úložišť o stanovení průzkumného území na lokalitě Kraví hora. Průzkum má posoudit vhodnost lokality hostit hlubinné úložiště radioaktivních odpadů. Jakmile rozhodnutí nabyde právní moci, mají obce nárok začít čerpat zákonné finanční příspěvky ve výši téměř 10 milionů korun ročně.

Virtuální prohlídky elektráren ČEZ jsou zpět!

Virtuální prohlídky elektráren ČEZ jsou zpět!

Cestu k nejzajímavějším nebo běžně nepřístupným partiím elektráren nabízí pokračování úspěšných virtuálních prohlídek provozů Skupiny ČEZ. Od 29. října každou středu v 10:00 se návštěvníkům postupně otevře 5 lokalit s celkem 90 zastaveními. Cesta zákulisím energetických provozů začíná na největší klasické vodní elektrárně v zemi - Orlíku. První sérii virtuálních prohlídek dosud navštívilo téměř 60 tisíc unikátních uživatelů internetu.

Policisté z JE Dukovany zasahovali ve Žďáru nad Sázavou

Policisté z JE Dukovany zasahovali ve Žďáru nad Sázavou

Nejen obyvatele Vysočiny, ale zřejmě celou Českou republiku zasáhla v úterý 14. října smutná zpráva o tragédii ve Žďáru nad Sázavou. Vynikající práci při zásahu odvedla i policejní jednotka pro ochranu JE Dukovany.

98% pokles emisí

98% pokles emisí

Emise SO2 od konce 80. let klesly o 92 %, emise oxidů dusíku o 75 % a oxidu uhelnatého o 76 %. Skupinu ČEZ čeká v následujících letech další snížení výroby elektřiny a tepla z uhlí. Do konce roku 2020 to bude kolem 2 000 MW a do konce roku 2030 více než 3 000 MW výkonu. Půjde o odstavení velkých hnědouhelných elektráren, jako jsou Mělník 3, Prunéřov 1 a další. V jiných uhelných elektrárnách ČEZ se sníží výroba.

Zdroj: Tiskový materiál Skupiny ČEZ

Jaderky musí být připraveny na nejhorší situace

Jaderky musí být připraveny na nejhorší situace

Každá událost, byť i tragická, je velkým zdrojem poučení. Řekla předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová během pracovního setkání představitelů SÚJB, Integrovaného záchranného systému, krajské správy, samosprávy a Jaderné elektrárny Temelín. Za účasti zástupce Evropské komise se probírala poučení z událostí JE Fukušima.

Noc vědců odhalí tajemství vodních elektráren a informačních center

Jubilejní 10. Noc vědců se uskuteční v pátek 26. září na desítkách atraktivních míst po celé České republice. Skupina ČEZ, která se letos poprvé k této akci připojuje, otevře u této příležitosti vybrané vodní elektrárny a informační centra.

82 kogeneračních jednotek ve 32 obcích ČR

82 kogeneračních jednotek ve 32 obcích ČR

Z pohledu celkového instalovaného výkonu kogeneračních jednotek je ČEZ počínaje letošním rokem lídrem tuzemského trhu. Instalovaný výkon jeho kogeneračních zařízení představuje dohromady téměř 46,2 MWe. I v dalších letech se chce Skupina ČEZ zaměřit na rozvoj těchto zdrojů.

Letní univerzita v JE Dukovany v plném proudu

Letní univerzita v JE Dukovany v plném proudu

Program právě probíhající Letní univerzity v JE Dukovanech je velmi pestrý. V rámci závěrečného dne budou mít studenti možnost diskutovat i s paní předsedkyní SÚJB, paní Danou Drábovou nebo Alešem Johnem, předsedou Občanské bezpečnostní komise.

V Třebíči podepsali memorandum za silnici I/23

V Třebíči podepsali memorandum za silnici I/23

V úterý 2. září podepsali ve foyer kongresového centra Pasáž starostové, zástupci krajů a také ředitel elektrárny Dukovany Jaroslav Jakub memorandum za silnici I/23.

V JE Dukovany testují elektromobil

V JE Dukovany testují elektromobil

 

Zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany vyzkoušeli dojezd elektromobilu na jedno dobití

 

Ve středu 27. srpna se zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany opět pokusili překonat rekord v dojezdu elektromobilu na jedno nabití. S modelem Peugeot iOn ujeli letos 181 kilometrů. Tím byl pokořen loňský i předloňský výsledek. Za volantem se při akci vystřídalo 11 zaměstnanců elektrárny a jízdu zvládli za 5 hodin a 40 minut. Cílem bylo prokázat maximální využití kapacity elektromobilu v běžném provozu.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany