Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Spolupráce JE Dukovany a Nadačního fondu NIKÉ

Spolupráce JE Dukovany a Nadačního fondu NIKÉ

Ve středu 3. 6. 2015 navštívili motocykloví závodníci Karel Abraham a Karel Hanika na svých strojích Jadernou elektrárnu Dukovany. Jako dlouholetí podporovatelé pomáhají společně s Nadačním fondem Niké zpříjemňovat pobyt dětem v Dětské nemocnici  Fakultní nemocnice Brno. Kromě pravidelných návštěv a setkání s dětmi pomáhají společně s Automotodromem Brno Nadačnímu fondu se získáváním finančních prostředků.  V letošním roce se k této podpoře připojila také Nadace ČEZ a Jaderná elektrárna Dukovany a proto se s ní přijeli oba závodníci blíže seznámit.

Česko: Jedna z osmi zemí, které umí stavět jaderné bloky

Převzato z Hospodářských novin | 4.6.2015 | Rubrika: Příloha - Atom Energy Outlook 2015 - Jaderný průmysl

České jaderné elektrárny budou ještě bezpečnější

Převzato z Hospodářských novin, vydání 4. 6.2015, Příloha - Atom Energy Outlook 2015 - Temelín

V dalešické elektrárně se stěhoval rotor o váze 300 tun

V dalešické elektrárně se stěhoval rotor o váze 300 tun

Tři sta tun vážící rotor turbogenerátoru ve vodní elektrárně Dalešice se po kontrole magnetického obvodu vrátil na své místo. Nejtěžší díl v celé elektrárně pomáhaly přemístit dva spřažené jeřáby, každý o nosnosti 160 tun. Kontrola zjistila, že stav magnetického obvodu je vyhovující, není nutná oprava nebo výměna.

Přehradu nové bloky nepotřebují. Čistou vodu ano.

Přehradu nové bloky nepotřebují. Čistou vodu ano.

Nejen finanční prostředky budou hrát důležitou roli ve stavbě nových bloků Jaderné elektrárny Dukovany. Důležitým prvkem je i voda.

60 let UJV Řež  Nuclear golf rendezvous

60 let UJV Řež Nuclear golf rendezvous

V sobotu 16. 5. se uskutečnil jako jedna z akcí k 60 letům UJV Řež již čtvrtý ročník golfového turnaje Nuclear golf rendezvous.

Výstava fotografií k 30 letům provozu JE Dukovany

Výstava fotografií k 30 letům provozu JE Dukovany

V pondělí 4. května otevřel výstavu fotografií k 30 letům provozu elektrárny její ředitel společně s novináři - autory fotografií, zaměstnanci, dodavateli a zástupci veřejnosti.

Výstava je veřejnosti zdarma přístupná do poloviny června.

ČEZ nepodává závaznou nabídku na koupi podílu ve společnosti Slovenské elektrárne

Energetická společnost ČEZ se v současné době rozhodla nepodat závaznou nabídku na koupi 66% podílu ve společnosti Slovenské elektrárne, který drží italský Enel.

Babiš: Nový tendr na jádro by měl začít nejpozději příští rok

Energetická společnost ČEZ by měla vypsat nový tendr na výstavbu jaderných bloků nejpozději v příštím roce. Českému rozhlasu to řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO). Jeden blok má vyrůst v Dukovanech, další v Temelíně.

Polovina elektrárny Orlík je na suchu. Stovky tun strojů jsou v rukou specialistů.

Pravidelné roční opravy probíhají v těchto dnech na prvním a druhém soustrojí vodní elektrárny Orlík. Místa, kudy při běžném provozu proudí 150 kubíků vody za vteřinu, procházejí specialisté a provádějí údržbu. Orlík je největší klasickou vodní elektrárnou v zemi, loni vyrobil elektřinu pro téměř 100 tisíc domácností v regionu na pomezí středních a jižních Čech.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany