Projekt výstavby paroplynové elektrárny Egemer v jihovýchodním Turecku, který je i navzdory náročnému terénu „on time“ a „on budget“, postoupil do zkušebního provozu. A již v rámci něj bude za elektřinu dodanou do sítě dostávat zaplaceno, což přinese dodatečné úspory v řádu stovek milionů korun. Zahájení „ostrého“ provozu je v plánu v letošním třetím čtvrtletí. Mimořádně efektivní elektrárna s účinností přesahující 57 % a životností minimálně 30 let by pak měla ročně vyrobit až 7000 GWh elektrické energie.
Toto je heslo, kterým se řídí nejen zaměstnanci JE Dukovany, ale i dodavatelských firem, kteří se na elektrárně pohybují. Dokazuje to uplynutí více než 365 dní od posledního pracovního úrazu dodavatelů.
Tzv. „Zaměstnanecké granty Nadace ČEZ“ jsou určeny na podporu neziskových organizací, ve kterých sami aktivně ve svém volném čase působí zaměstnanci ČEZ a dceřiných společností v České republice. Zaměstnanec navrhne neziskovou organizaci a vyplní doporučení a organizace vyplní Žádost o nadační příspěvek. Zaměstnanecké granty umožní stejně jako loni získat podporu až 30 tisíc korun, o výsledku rozhodne intranetové hlasování. Žádosti i doporučení jsou přijímány během měsíce dubna.
Představitelé nejvýznamnějších evropských energetik diskutovali s českým premiérem.
V pondělí 31. března navštívil střední průmyslovou školu v Třebíči premiér Bohuslav Sobotka. Setkali se s ním studenti, učitelé a také ředitel elektrárny Dukovany Jaroslav Jakub.
Netradiční svědky v podobě 155 metrů vysokých chladících věží elektrárny Temelín měla jedna z prvních letošních jarních svateb. Své ano si v první jarní sobotu hodinu před polednem v parku u Informačního centra elektrárny řekli Kateřina Preňková (27) a Marek Faktor (33). Letos se jednalo o první venkovní a od roku 2006 již o 53. svatbu, které „svědčily“ temelínské dominanty.
Spotřeba pitné vody v jaderných a klasických elektrárnách ČEZ, a. s., od roku 2001 vytrvale klesá. V jaderných elektrárnách se snížila o 64 %, v klasických zdrojích o 38 %. Celkově tak elektrárny ČEZ spotřebují téměř o polovinu pitné vody méně ve srovnání s dobou před 13 lety. Vyplývá to z výstupů hospodaření s vodami v ČEZ, a. s.
Ve středu 12. března se české WINky neboli Ženy v jádře (Women in Nuclear) sešly v Praze. Na nejstarším tokamaku na světě si vytvořily vlastní výboj a odpoledne navštívily Protonové centrum, kde se léčí lidé s nádorovými onemocněními.
Jak se svět jaderné energetiky poučil po událostech 11. března 2011? Jaký vliv měla jaderná havárie na energetiku? V čem mohla tato havárie energetice prospět?