Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Den firem na Fakultě strojního inženýrství aneb jak ušetřit studentům čas

Den firem na Fakultě strojního inženýrství aneb jak ušetřit studentům čas

Studenti Vysokého učení technického v Brně dostali příležitost potkat se s potencionálními zaměstnavateli. Na půdě Fakulty strojního inženýrství VUT bylo hned 42 zástupců firem z celé ČR. Studenti, kteří mají příležitost navázat kontakt se svými budoucími zaměstnavateli, hodnotí setkání se zástupci firem kladně. Zástupci firem pak přímo na fakultě poznávají úroveň a kvalitu jednotlivých ústavů a mohou se tak setkat se specialisty svého oboru.

Svět energie na Vysokém učení technickém v Brně

Svět energie na Vysokém učení technickém v Brně

Poslední únorový čtvrtek se pod záštitou nového děkana Jaroslava Katolického konala přednáška předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové.

 

 

Jednání evropských energetických společností v Bruselu

Iniciativa nejvýznamnějších evropských energetik diskutovala s nevládními organizacemi

Ke společnému stolu v Bruselu zasedlo 28. 2.2014  sedm zástupců takzvané skupiny Magritte s jedenácti představiteli osmi nevládních organizací. Dohromady je svedl stejný zájem – diskutovat nad budoucností klimaticko - energetické politiky Evropy.

Jaderné dilema musí vyřešit stát

Rozhovor Pavla Cyraniho z ČEZ, a.s. pro Hospodářské noviny

"Jaderná energetika patří k levnějším způsobům, jak emise CO2 redukovat. A máme v ní tradici. Pokud by ale evropské jednání vyústilo v silnější závazek v oblasti obnovitelných zdrojů, bude to pro Česko špatná zpráva", říká Pavel Cyrani, ředitel Divize Strategie a člen představenstva ČEZ, a.s.

JE Dukovany nechceme prodlužovat donekonečna, ale nahradit stávající bloky novými

JE Dukovany nechceme prodlužovat donekonečna, ale nahradit stávající bloky novými

S Vítězslavem Jonášem o postoji Rakouska k prodloužení provozu JE Dukovany v rozhovoru pro Horácké noviny

Rakousko je proti prodloužení životnosti Jaderné elektrárny Dukovany na 60 let. Je to pro nás komplikace? Může to snad nějak ohrozit další provoz elektrárny nebo zkomplikovat možnou výstavbu dalšího bloku? Na to se redakce Horáckých novin zeptala předsedy sdružení Energetické Třebíčsko Vítězslava Jonáše.

Jaderná energetika na prahu roku 2014

Shrnutí roku 2014 v jaderné energetice pohledem Vladimíra Wagnera

Jaderná energetika je poznamenaná tím, že Japonsko je bez jaderné energie. Všech jeho 50 reaktorů je vypnuto. V tomto roce by se už situace měla začít měnit. Japonské reaktory by se postupně měly začít spouštět. V minulém roce se podařilo připojit k síti tři nové reaktory a jsou dobré předpoklady, aby se v dalších létech tento počet rychle zvyšoval.
ČEZ otevírá své elektrárny

ČEZ otevírá své elektrárny

Vítejte ve světě virtuálních prohlídek !

Cestu k nejzajímavějším nebo běžně nepřístupným partiím elektráren nabízejí nově spouštěné virtuální prohlídky provozů Skupiny ČEZ. Od 13. ledna do konce února se návštěvníkům postupně otevírá 7 elektráren s celkem 105 zastaveními.

Dalešice, Dlouhé Stráně a Štěchovice stabilizují soustavu

Dalešice, Dlouhé Stráně a Štěchovice stabilizují soustavu

Přečerpávací vodní elektrárny stabilizují soustavu, loni díky tomu zlomily rekord.

Trojice přečerpávacích vodních elektráren ČEZ, a. s., vyrobila v roce 2013 rekordní téměř jednu miliardu kWh elektřiny a pokryla tak spotřebu 280 tisíc domácností.

Regionální krizové centrum pro reaktory VVER v Moskvě

Regionální krizové centrum pro reaktory VVER v Moskvě

Po havárii na JE Fukušima se mnohé v jaderné energetice změnilo. A to jak v mezinárodním prostředí, tak i doma v České republice.

Organizace i instituce, které souvisejí s provozováním komerčních JE provedli celou řadu revizí, stress-testů a nových hodnocení zaměřených na to, jak v budoucnu zabránit podobným událostem a to i za těch nejextrémnějších klimatických  podmínek a taky na to, jak zmírnit následky případných málo pravděpodobných událostí.

Rusko plánuje výstavbu 21 nových JE

Rusko plánuje výstavbu 21 nových JE

Ruská vláda schválila plán na výstavbu 21 nových bloků jaderných elektráren na devíti lokalitách.

Plán byl publikován na oficiálních webových stránkách ruské vlády a zahrnuje 5 zcela nových lokalit, každá se dvěma novými reaktory. Kromě toho na vybraných stávajících lokalitách jaderných elektráren se mají stavět jeden až tři nové bloky, dle místa a potřeby.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany