Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Chladící věže svědky jarní svatby v Temelíně

Chladící věže svědky jarní svatby v Temelíně

Netradiční svědky v podobě 155 metrů vysokých chladících věží elektrárny Temelín měla jedna z prvních letošních jarních svateb. Své ano si v první jarní sobotu hodinu před polednem v parku u Informačního centra elektrárny řekli Kateřina Preňková (27) a Marek Faktor (33). Letos se jednalo o první venkovní a od roku 2006 již o 53. svatbu, které „svědčily“ temelínské dominanty.

ČEZ šetří vodou, „vypije“ jí o polovinu méně než v roce 2001

ČEZ šetří vodou, „vypije“ jí o polovinu méně než v roce 2001

Spotřeba pitné vody v jaderných a klasických elektrárnách ČEZ, a. s., od roku 2001 vytrvale klesá. V jaderných elektrárnách se snížila o 64 %, v klasických zdrojích o 38 %. Celkově tak elektrárny ČEZ spotřebují téměř o polovinu pitné vody méně ve srovnání s dobou před 13 lety. Vyplývá to z výstupů hospodaření s vodami v ČEZ, a. s.

Ženy v jádře si v tokamaku odpálily vlastní výboj

Ženy v jádře si v tokamaku odpálily vlastní výboj

Ve středu 12. března se české WINky neboli Ženy v jádře (Women in Nuclear) sešly v Praze.  Na nejstarším tokamaku na světě si vytvořily vlastní výboj a odpoledne navštívily Protonové centrum, kde se léčí lidé s nádorovými onemocněními.

Jaderná energetika měla příliš rychlý úspěch

Jaderná energetika měla příliš rychlý úspěch

Dana Drábová v rozhovoru pro Hospodářské noviny

Jak se svět jaderné energetiky poučil po událostech 11. března 2011? Jaký vliv měla jaderná havárie na energetiku? V čem mohla tato havárie energetice prospět?

Světový den vody - pozvánka na výstavu

Světový den vody - pozvánka na výstavu

Kraj Vysočina zve na výstavu ke Světovému dni vody, jejíž tématem v letošním roce je „Voda a energie“. Součástí výstavy je i představení Jakostního modelu v povodí řeky Jihlavy nad vodním dílem Dalešice. Výstavu pořádá Krajský úřad Kraje Vysočina, odbor životního prostředí a zemědělství pod záštitou hejtmana kraje MUDr. Jiřího Běhounka.

Výstavu je možné navštívit v termínu 10. 3. – 2. 4. 2014 v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě, Žižkova 57, přízemí budovy B před kongresovým sálem.

Den firem na Fakultě strojního inženýrství aneb jak ušetřit studentům čas

Den firem na Fakultě strojního inženýrství aneb jak ušetřit studentům čas

Studenti Vysokého učení technického v Brně dostali příležitost potkat se s potencionálními zaměstnavateli. Na půdě Fakulty strojního inženýrství VUT bylo hned 42 zástupců firem z celé ČR. Studenti, kteří mají příležitost navázat kontakt se svými budoucími zaměstnavateli, hodnotí setkání se zástupci firem kladně. Zástupci firem pak přímo na fakultě poznávají úroveň a kvalitu jednotlivých ústavů a mohou se tak setkat se specialisty svého oboru.

Svět energie na Vysokém učení technickém v Brně

Svět energie na Vysokém učení technickém v Brně

Poslední únorový čtvrtek se pod záštitou nového děkana Jaroslava Katolického konala přednáška předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové.

 

 

Jednání evropských energetických společností v Bruselu

Iniciativa nejvýznamnějších evropských energetik diskutovala s nevládními organizacemi

Ke společnému stolu v Bruselu zasedlo 28. 2.2014  sedm zástupců takzvané skupiny Magritte s jedenácti představiteli osmi nevládních organizací. Dohromady je svedl stejný zájem – diskutovat nad budoucností klimaticko - energetické politiky Evropy.

Jaderné dilema musí vyřešit stát

Rozhovor Pavla Cyraniho z ČEZ, a.s. pro Hospodářské noviny

"Jaderná energetika patří k levnějším způsobům, jak emise CO2 redukovat. A máme v ní tradici. Pokud by ale evropské jednání vyústilo v silnější závazek v oblasti obnovitelných zdrojů, bude to pro Česko špatná zpráva", říká Pavel Cyrani, ředitel Divize Strategie a člen představenstva ČEZ, a.s.

JE Dukovany nechceme prodlužovat donekonečna, ale nahradit stávající bloky novými

JE Dukovany nechceme prodlužovat donekonečna, ale nahradit stávající bloky novými

S Vítězslavem Jonášem o postoji Rakouska k prodloužení provozu JE Dukovany v rozhovoru pro Horácké noviny

Rakousko je proti prodloužení životnosti Jaderné elektrárny Dukovany na 60 let. Je to pro nás komplikace? Může to snad nějak ohrozit další provoz elektrárny nebo zkomplikovat možnou výstavbu dalšího bloku? Na to se redakce Horáckých novin zeptala předsedy sdružení Energetické Třebíčsko Vítězslava Jonáše.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany