Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

@INFO JE Temelín - leden 2017

@INFO JE Temelín - leden 2017

Vyšlo lednové číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Temelín.

Jaderný výbor se zatím neshodl na formě financování nového bloku

Praha 19. ledna (ČTK) - Vládní výbor pro jadernou energetiku se zatím neshodl na formě financování nového jaderného bloku v Česku. Na tiskové konferenci po dnešním jednání výboru to řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). Výbor se ale podle Mládka shodl, že je třeba urychlit povolovací řízení, aby nový blok mohl nahradit odstavené bloky do roku 2037. Jednoznačná přednost při stavbě bloků v Česku je podle něj dávána Jaderné elektrárně Dukovany. Ta by tak při stavbě nového bloku měla dostat přednost před druhou tuzemskou jadernou elektrárnou v Temelíně.

Přísnější režim. Ke vstupu na reaktorový sál a další citlivá místa bude nutná bezpečnostní prověrka

Přísnější režim. Ke vstupu na reaktorový sál a další citlivá místa bude nutná bezpečnostní prověrka

Dukovany – Jaderná elektrárna Dukovany bude muset zpřísnit režim a zavést opatření proti případným záškodníkům. Určuje jí to Atomový zákon platný od 1. ledna tohoto roku. Zákon nově definuje takzvaně životně důležité prostory, do kterých budou moci samostatně vstupovat pouze osoby s bezpečnostní prověrkou.

Obce v Pošumaví: Kvůli úložišti je obrovská rozvojová nejistota

Chanovice (Klatovsko) 17. ledna (ČTK) - Obce v Pošumaví, které stát už před 15 lety vytipoval jako jednu ze sedmi možných lokalit pro úložiště jaderného odpadu, pociťují dlouhodobě snížený zájem o bydlení i investice v místě.

Multi-D: Výstavba jaderné elektrárny moderně a včas

Mistr na stavbě nového bloku jaderné elektrárny přijde ráno do práce s tabletem ke speciálnímu terminálu a stáhne si zadání na tento den. V tabletu má trojrozměrnou vizualizaci objektu, na němž pracuje, a přesný seznam úkolů, které musí tento den splnit. V průběhu práce zaznamenává do tabletu odpovídající změny a na konci dne informace přenese do společné databáze. ......

Víte, že?... Zwentendorf není jediný?

Víte, že?... Zwentendorf není jediný?

Rakouská, dokončená, ale nikdy nezprovozněná jaderná elektrárna Zwentendorf nedaleko Vídně (Zwentendorf an der Donau Dolní Rakousko), zhruba 60 km severozápadně od Vídně), není jediný jaderný projekt na světě, kdy nebyla hotová elektrárna spuštěna. Podobný osud  potkal i Filipínskou jadernou elektrárnu Bataan. 

Vodní elektrárny ČEZ zvýšily meziročně výrobu o 4 %

Vodní elektrárny ČEZ zvýšily meziročně výrobu o 4 %

Praha, 12. ledna 2016 – Více než 2 miliardy kWh elektřiny vyrobily v roce 2016 vodní elektrárny ČEZ, a. s. Jde o téměř 4% meziroční nárůst. Největší podíl na celkové produkci měla opět trojice přečerpávacích elektráren – Dlouhé stráně I, Dalešice a Štěchovice II.

„Zpoždění výstavby nových jaderných bloků se nám zatím nepodařilo zkrátit ,“ říká vládní zmocněnec pro jádro Ján Štuller

„Zpoždění výstavby nových jaderných bloků se nám zatím nepodařilo zkrátit ,“ říká vládní zmocněnec pro jádro Ján Štuller

Řídí Stálý výbor pro jadernou energetiku (SVJE), zastupuje vládu v jednáních s mezinárodními strategickými partnery, evropskými orgány i s možnými dodavateli jaderného paliva. Koordinuje i úpravu legislativy a sleduje, jak se daří plnit Národní akční plán rozvoje jaderné energetiky (NAP JE). S podmínkami pro svou práci, které mu zajišťuje především ministr průmyslu, je Ján Štuller spokojený. Jmenovaný byl na 4 roky a práce má pořád dost.

Třetina nových zaměstnanců přichází do Skupiny ČEZ přes kariérní web. ČEZ spustil jeho novou verzi.

Třetina nových zaměstnanců přichází do Skupiny ČEZ přes kariérní web. ČEZ spustil jeho novou verzi.

Skupina ČEZ pravidelně obsazuje první příčky anket o nejatraktivnějšího zaměstnavatele. Tomu musí odpovídat i náborový web, a proto začátkem ledna 2017 Skupina ČEZ spustila jeho modernější verzi na adrese www.kdejinde.cz. Stránky jsou nově postaveny na multimédiích a vycházejí z nejlepších postupů (best practices) v oblasti webového designu.

Díky webu se v Jaderné elektrárně Dukovany daří zajišťovat generační obměnu personálu, a nábor nových zaměstnanců, který byl v roce 2016 mimořádně vysoký. Zájem o práci projevují zejména lidé z Brna a okolí, Znojemska a Třebíčska, ale výjimkou nejsou ani zájemci ze vzdálenějších koutů ČR. Za prací se v loňském roce přistěhovali například zájemci z Ostravy nebo ze Slovenska, kteří jsou dnes již zaměstnanci elektrárny.

 

Richard čeká rozšíření

Richard čeká rozšíření

Vyhořelé palivo z atomových elektráren v podzemním úložišti nikdy nebude. Úložiště Richard zůstane vyhrazené pouze pro ukládání institucionálních odpadů.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany